סקרי עומק

למה צריך סקרי עומק?

רובינו לא חושבים על זה, אך מעליות הן כלי רכב אוטונומיים הנעים בצורה אנכית.
הזנחה של מכלולי המעלית בתקופה הראשונה לחייה או בכל זמן אחר, תגרור בעיות רבות בהמשך הדרך.
כמו כל רכב- יש במעליות חלקים ורכיבים רבים הנסתרים מעיני הנוסעים, ויש לוודא את כיוונם, נקיונם ושמישותם.
כל רכיב שאינו עומד בדרישות אלו עלול לגרום לתקיעת המעלית במקרה הטוב, ולנזק לטווח ארוך או לסכנה בטיחותית במקרה הרע.
וכמו כל רכב אוטונומי- מי שמבצע למעלית סקר עומק- צריך להיות מקצועי מאד, ולהכיר את הדגם הספציפי כדי לזהות את מצבם הנדרש של כלל מרכיביו.
כדי למנוע תקלות וסיכונים חובה לבצע סקר עומק של כלל מכלולי המעלית על ידי מהנדס בודק מוסמך, בעל ידע רב בבדיקת דגם המעלית הספציפי, המשתמש בטכנולוגיות מתקדמות לביצוע הסקר.

מהנדסינו מפיקים דו"ח סיכום הכולל תמונות וסרטונים מהשטח של כלל הליקויים, עם הסברים מפורטים לתיקון הדו"ח מאפשר דרישת תיקון הליקויים מהגורמים השונים ואף קביל בבית משפט.

סקר עומק של כלל מכלולי המעלית על ידי מהנדס בודק מוסמך, בעל ידע רב בבדיקת דגם המעלית הספציפי

מתן דו"ח סיכום הכולל תמונות מהשטח של כלל הממצאים, עם הסברים מפורטים

מאפשר דרישת תיקון הליקויים מהגורמים השונים ואף קביל בבית משפט

מעבר מהיר לאיזור שלכם

וועדי בתים, רוכשי דירות
ונציגויות דיירים

מסירת מעלית חדשה לדיירים היא אירוע רגיש, שבדרך כלל מתבצע כשהמשפחות הראשונות מאכלסות את הבניין, ומטרתן היא לקבל את המעלית מהר ככל האפשר על מנת לטפל בדירותיהן החדשות- ואז המסירה מתבצעת בלחץ, ללא תהליך סדור ומפוקח.

במקרים רבים מתבצע שימוש במעלית הנוסעים של הבניין בתהליכי סוף הבניה ללא ידיעת בעלי הדירות- לאחר סיום השלד ופירוק מעלית הבנייה החיצונית. מעלית זו נשחקת משמעותית ולא תמיד מוחזרת בצורה טובה למצבה המקורי.

התהליכים הללו אינם שקופים לרוכשי הדירות, ואם לא נבדקים לעומק לפני מסירת המעלית או בשנים הראשונות לחיי המעלית- יגררו תקלות רבות במעליות שלעיתים לא ניתן יהיה לתקן בהמשך הדרך.

גם מעליות ותיקות יותר חייבות לעבור סקר עומק מדי מספר שנים כדי לוודא את איכות הטיפול שהן מקבלות, ולאתר ליקויים שגורמים לתקיעתן, או שיגרמו לתקלות אם לא יטופלו. 

פעמים רבות מהנדסינו נקראים לביצוע סקר עומק למעלית שנתקעת תדיר, ואף גורם מקצועי אחר לא מוצא את הסיבה לכך.
מתוקף נסיונם הרב של מהנדסינו, וההיכרות שלהם עם כלל סוגי המעליות המותקנות בישראל, בשילוב עם אמצעים טכנולוגיים מתקדמים- אנו מאתרים את הליקויים ומאפשרים לבעלי הדירות שקט נפשי.

סקר העומק של כלל מכלולי המעלית על ידי מהנדס בודק מוסמך, בעל ידע רב בבדיקת דגם המעלית הספציפי

מתן דו"ח ליקויים מפורט, מצולם, עם גישה למדיה נוספת בענן, הניתן לבצע בו שימוש כמסמך משפטי.

סמכות מקצועית מטעם הדיירים

חברות ניהול וחברות אחזקת מבנים

מעליות הבניין הן חלק מאחריות חברות הניהול/אחזקה של המבנה, והחברות אף נחשבות כ-"בעל המעלית" מצד המחוקק ומשרד העבודה- כלומר, הטיפול במעליות ושמירה על תקינותן הינם תחת אחריות חברות האחזקה ע"פ חוק! 

מעברי דירות ושיפוצים בבניין גורמים לבעיות בשמישות המעליות, כמו גם מעליות שנתקעות הרבה וחברת המעלית לא מצליחה לטפל בהן- כל אלו עלולים לגרור תלונות רבות מצד הדיירים, צווים וקנסות ממשרד העבודה, ואף להגיע לתביעות משפטיות.

בנוסף, בבניינים חדשים שהמעליות שלהן לא עברו סקר מקיף על ידי מהנדס מעליות, עלולים להיות ליקויים משמעותיים שלאורך זמן יגרמו להרבה תקלות, ובזבוז כסף, זמן ומשאבים נוספים מצד חברת האחזקה.

כדי למנוע מצבים אלו- אנו מבצעים סקר עומק של כלל מכלולי המעלית על ידי מהנדס בודק מוסמך, בעל ידע רב בבדיקת דגם המעלית הספציפי, ועם אמצעים טכנולוגיים מתקדמים.

 בסופו של הסקר מקבלת חברת הניהול דו"ח ליקויים מפורט, מצולם, עם גישה למדיה נוספת בענן, הניתן לפנות איתו לגורמים הרלוונטים לצורך תיקונים ואף כחוות דעת בתביעה משפטית.

אנו מספקים גם שירותי ליווי לשיפוץ עד סיום תיקון הליקויים

סקר העומק של כלל מכלולי המעלית על ידי מהנדס בודק מוסמך, בעל ידע רב בבדיקת דגם המעלית הספציפי

מתן דו"ח ליקויים מפורט, מצולם, עם גישה למדיה נוספת בענן, הניתן לפנות איתו לגורמים הרלוונטים לצורך תיקונים

אפשרות ליווי לשיפוץ עד סיום תיקון הליקויים

קבלנים, יזמים וקבוצות רכישה

כאשר החברה המתקינה מוסרת מעלית חדשה לקבלן וממנו לדיירים- אמורים להתבצע תהליכים רבים הכוללים כיוונון מדויק של רכיבי המעלית, ניקוי הפיר משאריות הבניה, חתימת הדיירים על חוזי השירות ועוד.

במקרים רבים מתבצע שימוש במעלית הנוסעים של הבניין לטובת בניית חלקי הפנים של המבנה, לאחר סיום השלד ופירוק מעלית הבנייה החיצונית. עקב כך, המעלית נשחקת משמעותית ובמהלך המסירה חייבת לעבור טיפול ושיפוץ להחזרה למצבה המקורי.

בנוסף לכך, ייתכנו תקלות בהתקנת המעלית עצמה שלא יצוצו עד לאחר תחילת הפעלת המעלית- או בתקופה מאוחרת יותר.

התהליכים הללו אינם שקופים לקבלן וליזם, ואם לא נבדקים לעומק לפני מסירת המעלית או בצמוד לכך- יגררו תקלות רבות במעליות כבר בחודשים הראשונים לחייהן ואף בהמשך, מה שעלול לגרום לתלונות רבות ואף תביעות מצד רוכשי הנכסים.

פרט לסקר העומק, בחברתנו מבצעים תכנוני מעליות וייעוץ בנושא לכל שלבי פרויקט הבנייה- מהתוכניות הראשונות לקבלת היתר, עם ליווי מלא עד מסירת המעליות.

סקר העומק של כלל מכלולי המעלית על ידי מהנדס בודק מוסמך, בעל ידע רב בבדיקת דגם המעלית הספציפי

ליווי תכנון בניין מהתוכניות ועד המסירה- One Stop Shop

שירותי ייעוץ וליווי מקצועי בכל פרוייקט

הפרוייקטים שלנו

רחוב הרב זוארץ פריג’ה 14, נתניה

רחוב הלפר 2, בת ים

רחוב יצחק שמיר, טירת הכרמל