אצבעות נתפסות בדלת המעלית

זהירות על האצבעות

מידי פעם יוצא לי לשמוע על מקרה של לכידת אצבעות, של ילדים ברוב המקרים, במרווח שבין דלת תא המעלית לבין המשקוף. התוצאות יכולות להיות קלות – שריטות ושפשופים קלים, אך עלולות להיות חמורות – חתכים ושברים. למה זה קורה?

חלקכם בוודאי יודעים שלדלתות המעלית קיימות מספר הגנות: מגביל כח סגירת דלת (עד מקסימום 15 ק"ג), לחצן "פתח דלת"' עין פוטו אלקטרית לחלקן, טור תאים (שפירושו טור עיניים לכל גובה הדלת, חובה לכל מעלית שיוצרה משנת 2007 ואילך).
אבל, האם ידעתם שכל ההגנות האלו פועלות רק בכיוון סגירת הדלת!!?? אין עד היום ולו הגנה אחת הפועלת בכיוון הפתיחה!!

ילדים ודלתות של מעליות – שילוב רע

ילדים, סקרנים מטבעם, עלולים להניח את ידיהם על דלתות המעלית המצופות לרוב בנירוסטה מבריקה.
כשהדלת נפתחת, ידיהם עלולות לנוע עם הדלת ולהימשך, עקב כח החיכוך בין היד לפני הדלת, היישר לתוך המרווח שבין הדלת למשקוף.
ההורה המבוהל נעמד מול הדלת, מנסה למשוך אותה חזרה ואינו מצליח! הוא אינו מודע לכך שבעצם הוא מסתיר את העיניים הפוטואלקטריות ומונע את סגירת הדלתות.

מה שעליו לעשות הוא דווקא לזוז מעט כדי שהדלת תחזור להיסגר, ותוך כדי לדחוף אותה קלות כדי להגדיל את המרווח בין הדלת למשקוף.
הטוב ביותר (במידת האפשר) הוא לבקש ממישהו להפסיק את המתח למעלית (בארון החשמל הציבורי בקומת הקרקע) ואז לסגור את הדלת לאט לאט ובעדינות תוך הרחבת המרווח באמצעות מברג או כלי דומה, וכך לשחרר את היד הלכודה.

איך למנוע את הסכנה? הגעתם או נכנסתם למעלית – התרחקו מהדלתות! והשגיחו על הילדים כל עוד אתם בתוך המעלית!


אנו מבקשים מכל לקוחותינו להדביק מדבקת אזהרה בתוך תא המעלית, בצידי הדלתות, וכן על הדלתות בקומות. הצעתנו למדבקה:
מדבקת אזהרה לדלתות
כמובן, ניתן להדביק מדבקה אחרת, בעיצוב שונה. העיקר שהמסר יעבור! (אנחנו לא מוכרים מדבקות, ניתן להשיג מדבקות כאלו בכל בית דפוס ובחנויות מקוונות)